28/02/2018

PROIECTE 2018-2019

Proiectul  “O ora de net”– are ca scop conștientizarea elevilor cu privire la utilizarea în siguranță a Intenetului

Deschide resursa    video   Dă BLOCK agresivităţii. Şi „glumele” dor. Stop Cyberbullying!

Dechide prezentarea  Ora_de_net

PROIECTE 2017-2018

PROIECTUL “FIRST RELIC  RECOVERY”/First Tech Challange Romania

Proiectul  “O ora de net”– a avut ca scop conștientizarea elevilor cu privire la utilizarea în siguranță a intenetului

PROIECTE  ETWINNING   2017

PROIECTUL ETWINNING 2016

“How much energy we use to feel comfortable?”

PROIECTUL „Brancusi – poarta spre cer”

PROIECTUL EDUCATIV ,,O SANSA PENTRU VIATA”

PROIECTUL EDUCATIV,,SECRETELE MESERIEI”

PROIECT EDUCATIONAL “ALIMENTATIA SANATOASA – CHEIA UNEI VIETI SANATOASE”

SAPTAMÂNA EDUCATIEI GLOBALE –(click pentru detalii proiect)

PROIECT EDUCATIONAL JUDETEAN  ,,Vasile Alecsandri si Nicolae Grigorescu- promotori ai spiritualitatii românesti moderne”

“Mica unire ” -ianuarie 2013- detalii
„A fi sau a nu fi …patriot ” -decembrie 2012- detalii

„Traditia Craciunului in sufletul copiilor ” -decembrie 2012- detalii

„Mos Craciun nu uita pe nimeni!” -decembrie 2011-

Proiect prin care membrii Diamond Impact doresc sa aduca un strop de bucurie si lumina copiilor de la Organizatia „Salvati copiii” Petrila. Ne propunem sa daruim dulciuri si jucarii acestor copii si sa-i înveselim cu un spectacol de Craciun.

Activitati  extracurriculare si proiecte  din anul scolar 2010 – 2011 (deschide)

Spring Day

Detalii  proiect

„Spring Day 2012”

Motto: „Existi prin ceea ce faci.”

La realizarea proiectului au participat peste 100 de elevi si 10 cadre didactice

.Au fost prezentate cinci tari membre ale Uniunii Europene(Romania, Anglia, Italia, Franta, Germania) în cele mai diverse moduri: prezentari power point, scenete,standuri de prezentare,afise, pliante, momente muzicale, dans popular.Intrucât anul 2010 este Anul European împotriva saraciei si excluziunii sociale,elevii liceului nostru au dorit sa marcheze acest lucru in cadrul Spring Day.Astfel, invitatii speciali ai spectacolului au fost 10 copii de la Organizatia „Salvati copiii” care au prezentat un mic program artistic iar efortul lor a fost rasplatit cu multe aplauze si cadouri. De asemenea, echipa liceului participanta la Concursul Judetean „Sa fim activi-sa fim responsabili” a prezentat Proiectul ecologic „Ce-ar fi daca..” care a inclus si o sceneta .Spectacolul „Spring day” s-a desfasurat în ziua de 7 Mai si a fost primit cu deosebit entuziasm de cei peste 200 de spectatori. S-a realizat un panou cu fotografii din   timpul spectacolului siun CD care cuprinde prezentarile realizate precum si imagini si filmari de la spectacol.

Violenta si formele ei

Proiectul  “Violenta si formele ei”

sub coordonarea  prof.  Mihalache Elena

si Hreniuc Camelia cu elevii claselor XH si XIIG .